Honor Rolls

PATOKA SCHOOLS
First Quarter
High Honors
Third grade: Michael Becker, Addyson Belcher, Brady Cain, Alyssa Gebke, Haley Hassebrock, Daniel Lewis, Madisen Lux, Olivia Shaw, Lillian Slininger, Jacob Thomas
Fourth grade: Gwen Belcher, Lily Cain, Jackson Cahppell, Lauren Gray, Riley Hassebrock, Ava Meier, Olivia Murray, Gesleigh Plummer, Benjamin Spencer, Katherine Spencer, Kenzi Wilkerson
Fifth grade: Rylee Doza, Brookelynn Hill, Katie Meyer, Raegan Permenter, Camryn Phelps, Landon Robb, Karsyn Ronholdt, Kaden Williams
Sixth grade: Karlee Alexander, Alexis Back, Destiny Barnett, Meredith Clark, Hayden Cole, Madilynn Garrett, Torrey Gray, Tristan Green, Owen Landreth, Hailey Lane, Braden Meyer, Biranda Podergois, Noah Reynolds, Isaiah Sarchet, Kyndall Sturgeon, Brady Thompson, Breanne Torbeck, Wade Voelkel, Stevi Wilkerson
Seventh grade: Kailey McCoy, Evan Meier, Lauren Robb, Macey Spicer
Eighth grade: Drew Belcher, Makayla Gebke, Kala Meyer, Jacob Stephens, Donovan Thomas, Nicholas Walker, Caleb Willson, Abby Wynn
Freshmen: Jordan Gebke, Nickole Houston, Emma Landreth, Matthew Landreth
Sophomores: Colton Hill and Braden Torbeck
Juniors: Dominic Beyers, Alexander Gramlick, Dawson Sullens
Seniors: Baylie Devall, Jonie Gray, Kadi Jackson, Parker Karrick, Samuel Moore, Sydney Stephens, Kolten Walker, Brittaney Wynn.
Honors
Third grade: Angel Cline, Cristianne Cullip, Tristan Cullip, Shaun Wise
Fourth grade: Beau Thomas, Flower Thompson, Shayla Tyler
Fifth grade: Tyler Huffman, Cody Richardson, Shayden Smith
Sixth grade: Wade Cain, Damian Davis, Abigail Evans, Hunter Lane, Zachary Tyler
Seventh grade: Anthony Buonaura, Wyatt Hassell, Hayleigh Jones, Shaniqua Sarchet, Noah Shaw, Gracie Spicer, Dalaney Sullens, Mollie Walker, Koby Wilmoth
Eighth grade: Dakoka Back and Beau Jolliff
Freshmen: Lucas Barnes, Jayla Copple, Kassidy Devall, Alexis Gray, Constance Thompson, Tyresa Tyler
Sophomores: Hunter Jolliff and Amanda Osborn
Juniors: John Burks, Jaelyn Cain, Morgan Ellsworth, Wyatt Kellermann, Abby Kline, Dakota Schahrer
Seniors: Peyton Ackermann, Abby Belcher, Kendra Parker

SOUTH CENTRAL
HIGH SCHOOL
First Quarter
High Honors
Freshmen: Amos Blomberg, Jessica Blomberg, Cameron Brandt, Alexa Byers, Ty Miller, Madisen Nannini, Emma Robertson.
Sophomores: Kyle Hall, Aaron Patten, Bella Ng Andrew Lybarger.
Juniors: Luke Barton, Miriam Blomberg, Madison Durbin, Deidre Hall, Grace Jones, Madyson Kollmon, Logan Lotz, Lauren Lutz, Daniel Roberts, Morgan Schulte.
Seniors: Luke Bergmann, Cauy Blomberg, Miranda DeWitt, Michaela Engel, Ean Fox, Hayley Hassebrock, Adrianne Herbert, Zoe Johnston, Noel Jones, Shaelee Karrick, Baylie Maske, Deven Metcalf, Sydney Miller, Kerra Mitchell, Kaelyn Nannini, Alexandria Reid, Jonathan Smith, Keely Smith, Nathan Uphold, Chiara Valnegri, Rachel Whipple, Makenzi Wilson.
Honors
Freshmen: Sebastian Cowger, Mariah Davis, Evelyn Elledge, David Fickes, Sydnee Garrett, Alyssa Hall, Adrianna Horton, Victoria Iler, Anna Kramer, Kaleb Lacey, Austin Lange, Madyson Magnus, Ashlee McCoy, Brittney McGuire, Collin Miller, Gavin Muma, Gracie Newman, Samuel Rubin, Meagan Smith, Kayli Swift.
Sophomores: Mallory Beck, Miroslava Bezdenezhnykh, Hunter Brandt, Sierra Cooper, Christopher Elledge, Christopher Greenwood, Lexie Jones, Jonny Krueger, Kylie Landreth, Erin Schroeder, Shayla Snow, Hayden VanScyoc.
Juniors: Andrew Benson, Jaron Blomberg, Alexa Carter, Sydney Gunter, Jacob Hanks, Katlyn Hilmes, Mackenzie Potter, Yuliana Sedlacek, Adam Schroeder, Jacob Tipsword.
Seniors: Triston Clasper, Trenton Geiler, Serina Lee, Loraine Magnus, Ryan Matheny, Jordan Rinehart.

ST. PETER’S LUTHERAN SCHOOL
First Quarter
Highest Honors
Grade 5: Evan Hoover.
Grade 7: Mitchell Brauer, Olivia Brauer.
Grade 8: Dennis Wollin.
High Honors
Grade 5: Ezra Arenas, Reagan Rogers, Callaway Smith, Colton Smith.
Grade 6: Emma Jenne, Max Magnus, Emma Runge, Addyson Schaal, Riley Schaal
Grade 8: Eli Arenas, Jarrett Graumenz, Allie Murphree, Gaige Phillips.   
Honors
Grade 5: Seth Bergmann, Jalynn Mitchell.
Grade 6: Tommy Goff, Liam Kraemer.
Grade 8: Tristan Roberts.

VANDALIA ELEMENTARY SCHOOL
First Quarter
Third grade: Jude Adams, Alex Barker, Taylor Beall, Marley Black, Dylan Blain, Lucas Bowers, Samuel Bowers, Jasmine Bradshaw, Cazdyn Brown, Zander Brown, Tylor Bullard, Alex Burnam, Adam Buscher, Emma Cade, Ayden Carroll, Kaylee Carter, Andrew Casey, Avery Cearlock, Kasey Clanton, Brylee Conway, Andrew Cripe, Makayla Cripe, Abbigail Davis, Zayden Doehring, Ethan Doggett, Andrew Donaldson, Gracie Donaldson, Jayden Emerick, Shane Forbes, Hunter Forson, Kaylea Frakes, Evan Gelsinger, Liberty Glenn, Hunter Grom, Brooke Haupt, Kristyn Heiman, Jayden Henson, Nevaeh Hicks, Landon Hoffmann, Alex Hollowell, Liah Hoyle, Brooklinn Huddlestun, Nicholas Jackson, Madeline Jay, Addison Jewell, Sabien Killen, Josiah Kilthau, Timmy Kinney, Sophia Kirby, Dade Kleinik, Ethan Koonce, Emily LaMar, Ryan Lambert, Noah Langston, Darcey Lash, Mira Lash, Ryann Lux, Eli Mabry, Gunnar Major, Aaron Manley, Owen Martin, Brody Matthews, Adrianna May, Isaiah May, Madelyn McCall, Bradyn McClintock, Wyatt McNeely, Corbin Meyers, Kameron Milburn, Rebekah Miller, Wylie Moore, Kendall Nestrick, Ricky Patel, Eli Payne, Ava Peyton, Max Philpot, Elijah Rikli, Isaiah Rikli, Destinee Rine, Isabell Rivera, Camden Ruot, Nevaeh Sachan, Heather Sanchez, Zander Sapp, Jonah Sarchet, Cheyenne Schneider, Emily Shellanbarger, Gracey Simmons, Gracie Slezak, Jackson Smith, Samantha Smith, Qwentyn Stombaugh, Tanner Stone, Dominic Swyers, Harper Towne, Keagen Turner, Gabriel Weischedel, Olivia Wells, Jenna Wilhite, Noah Wilson, Cole Yarbrough
2nd GRADE: Micah Allsop, LJ Barnett, Myah Beal, Aurora Bolyard, Mariana Bowles, Cole Brannon, Liam Briggs, Matthew Brungard, Natalie Buie, Dakota Cameron, Kabella Chambliss, Kireana Crandell, Brooklynn Craycroft, Connor Crockett, Bentyn Dively, Junior Dosenbach-Mendez, Arian Dunaway, Braxton Dunn, Justice DuPlayee, Manayiah Eltzroth, Brody Emerick, Preston Emerick, Ryker Emerick, Drake Engelbrekston, Aiden Evans, Carly Eyman, Ciara Feezel, Ahviana Fickes, Kenlie Finn, Cale Flowers, Collin Flowers, Marina Forson, Kaiden Garrido, Corbin Gates, Kinless Gelsinger, Makenzie Gillett, Elaina Hagy, Willow Hill, Kyra Hobler, Joshua Hoffman, Kayden Hoffman, Alexis Holliday, Christine Holt, Danika Hunter, Andrew Jones, Rylie Jones, Ellie Keeling, Landon Kious, Danna Kirkland, Cayden Knebel, Baylen Kopp, Annabelle Kruse, Hayden Lay, Drew Lewis, Bailey Longwell, Payton Malone, Payton Malone, Padric McDowell, Kobe Mcwhorter, Delilah Mosley, Braxton Oberlink, Riley Potter, Jessica Pyle, Besjan Redzepi, Dawson Rine, Isaac Rivera, Annabelle Sanders, Addalyn Schaal, Addyson Schmitt, Millie Scribner, Katy Sefton, Caitlynn Shellenbarger, Chayse Siebert, Jada Smith, Trenton Smith, Abigail Torbeck, Isabela Torbeck, Elijah Turner, Tanner Vonberg, Isabella Walk, Eli Waller, Zoey Warner, Amalie Weihrauch, Dashel Whiteman, Jackson Wimberly, Zayne Zinkgraf

VANDALIA JUNIOR
HIGH SCHOOL
First Quarter
Fourth grade: Reece Berty, Brenton Bliss, Justin Blunt, Charles Bowles, London Bowles, Chaya Briggs, Lauren Brooks, Nathaniel Brown, Mackenzie Brungard, Will Calhoun, Kooper Campbell, Chase Cearlock, Cooper Chisler, Allisa Clark, Carly Coady, Christina Cottingham, Kohnor Depew, Makenna Dothager, Cole Dubin, Elijah Elliott, Kayedyn Finley, Isaac Forbes, Haldin Forson, Anthony Funk, Dawson Glore, Terrance Grizzle, Lily Halford, Lola Halford, Bryce Hartlieb, Isabelle Helton, Dillon Hinton, Mallory Hopkins, Jayden Hubler-Rench, Paetyn Hunter, Lauren Johnson, Macy Jones, Carter Jourdan, Colton Justice, Kiersten Justice, Addison Keeling, Brock Keith, Maci Keppler, Shaleigh Kirby, Jack Lewis, Khaden Litaker, Madison Lofland, Donavon Longwell, Maggie Malloy, Sara Manley, Nicco May, Bladyn McCloskey, Keegan McCoy, Trinity McNutt, Cole Metzger, Miranda Meyer, Morgan Miler, Ross Miller, Joselyn Murray, Caden Osborne, Claire Overbeck, Clark Parmenter, Brett Patterson, Dalaney Patterson, Shayla Perez, Andrew Peters, Dylan Peters, Ayden Pryor, Mason Richards, Kyle Rolfingsmeier, Addison Sloan, Jeffrey Smith, Sierra Stewart, Gracie Stout, Macie Stout, Brynn Swyers, Mekaylen Sykes, Maggie Tate, Corynn Taylor, Brayden Vincent, Bailey Wallace, Braiden Wallace, Paydon Wilkerson, Rozlyn Willenborg, Ava Winters, James Wiscarson, Abby Zinkgraf,
Fifth grade: Alexis Arndt, Isabella Austin, Allyson Bailley, Emma Beck, Quinby Beck, Katie Berner, Sarina Blackburn, Kymber Boggs, Sophie Bowers, Alexandria Bradshaw, Wade Brannon, Deja-Marie Brown, Riana Brown, Lillian Cable, Noah Calhoun, Douglas Carter, Gracie Craig, Brianna Cross, Dexter Culpepper, Issabella Davis, Jay Davison-Keck, Grace Dothager, Peyton Dothager, Wyatt Dothager, Laney Dunn, Faith DuPlayee, Brady Elder, Makenzie Emerick, Devlin Engelbrektson, Gabriella Estime, Garrett Flowers, Addysin Frailey, Jameson Franklin, Jadyn Gasaway, Kiera Givens, Peyton Glidden, Carlie Graumenz, Lillian Gray, Sophie Harrison, Christopher Holt, Jaydin Huddlestun, Jonathan Jackson, Jacob Johnson, Lahela Jones, Daniel Kirkland, Sophia Krueger, Ashley Leidner, Emma Lineberry, Madison Lupton, Elijah May, Addyson McAllister, Taylor McClary, Gavin McCormick, Sophia McNealy, Deon Moore, Taylor Mouser, Emmalee Newsome, Trevyn Osborne, Saige Philpot, Parker Ray, Gavin Renfro, Jayden Rosetto, Issac Sachan, Harmony Sapp, Ava Satterthwaite, Kennedy Schaal, Chase Sharp, Haydin Sidwell, Brandon Simmons, Austin Smith, Sadie Smith, Maci Starnes, Kholton Stout, Hayle Tallman, Abigail Tate, Aralyn Taylor, Wade Thompson, Kaden Tidwell, Deklin Troxell, Karlee VanUytven, Emma Warner, Livi Wehrle, Joshua Wehrle, Laynee Wehrle, Jayda White, Jamison Younker,
Sixth grade: Jackson Beall, Jonah Beesley, Jared Bissontz, Olivia Blain, Baelynd Brown, Emma Buie, Jordan Burtschi, Dravyn Carter, Timothy Chapman, Aiden Cody, Joanna Cox, Briley Depew, Lauren Dothager, Kathryn Eckhardt, Kaley Fender, Krystal Forbes, Makayla Glifford, Erica Gillett, Andrew Gipson, McKayla Hall, Keirsten Harrison, Alexi Hartlleb, Anthony Hicks, Karli Hicks, Macie Hoffman, Ricanyan Holt, Logan Hopwood, Conner Hunter, Marlin Isaiah, Keaton Jones, Andrew Kelly, Ryleigh Kirby, Sarah Koehler, Kale Konrad, Isabella Lamonica, Summer Langham, Justus Larimer, Faith Ledbetter, Emmily Leidner, Waylon Leonberger, Morgan Lofland, Briston Long, Garrett Long, Terri Long, Isabella Lott, Carson Lotz, Macy Lux, Bryson Martinez, Conner McCall, Landon McClintock, Chloe McNealy, Kayda McNeely Jalyn Murray, Alexis Nordyke, Jersey Pryor, Alvin Radford, Tanner Robbins, Brody Robers, Kyleigh Roman, Kaylee Rosenkoetter, Kendra Sharp, Karly Smith, Gabrielle Spalding, Jordon Stokes, Rhylee Stone, Mariska Styer, Alexis Summers, Mariah Sykes, Breanna Symonds, Alexia Tate, Trinity Taylor, Conner Thierry, Alex Townsend, Landon Ulmer, Alexia Vandiver, Jordan Walk, Delaynee Ward, Isabel Warner, Gavin Washington, Malaki Washington, Dylan Wehrle, Oliver White, Trista Whitten, Amy Wilkerson, Sadie Willenborg, Chloe Wiscarson, Emma Wodtka, Kanon Wollerman, Abree Younker,
Seventh grade: Olivia Aikman, Tayler Alich, Jady Alsbury, Trevor Barker, Ariyanna Berning, Madison Berry, Victoria Blackburn, Shelby Bowles, Peyton Brehm, Hayden Buckley, Morgan Dagen, Cameron Davis, Gracye Davis, James Dehority, Aleigh Doehring, Christian DuPlayee, Emma Durbin, Tristan Eller, Lane Evans, Mackenzi Felmlee, Haley Fender, Jessica Fender, Lilly Fender, Lane Fickes, Kaylie Fields, Anna Forbes, Thomas Frakes, Chloe Gelsinger, Gracey Gifford, Sabrinia Grotts, Matthew Hagy, Emma Hamilton, Aaron Harrison, Aubrey Hebenstreit, Tyler Herbord, Cayden Hipsher, Madison Jackson, Jennifer Justice, Lauren Kaiser, Emma Kershaw, Eric Kilthau, Chloe Kinkead, Delaney Kopp, Macy Largent, Garbriel Lawinger-Ryherd, Holly Lidy, Megan Lupton, Eric McKinney, Chase McNary, Tristan McNutt, Kylee Meseke, Daxton Metzger, Logan Meyer, Garrett Meyers, Carley Miller, Jackson Miller, Owen Miller, Jillian Mouser, Logan Nance, Preston Nestrick, Madison Nichols, Anna Osborne, Mihir Patel, Autumn Payne, Devon Peebles, Elizabeth Petryshyn, Gracie Philpot, Aiden Politte, Jenna Protz, Lillian Rees, Daniel Revell, Samantha Rittis, Damian Roedl, Cody Rosenberger, Areiana Rush, Zoe Satterthwaite, Jenny Schilling, Johanna Shields, Zayn Sidener, Kyli Sidwell, Gracyn Smith, Valerie Sporleder, Jessica Steinkamp, Kobi Stokes, Trinity Velazquez, Tabitha Vincent, Reid Well, Dalton White, Eilika Whiteman, Pierson Wilkerson, Josie Womack,
Eighth grade: Elizabeth Barenfanger, Eric Barenfanger, Jazmine Barron, Rheana Bartlett-McNutt, Nicholas Barton, Elijah Beck, Logan Carpenter, Blake Carroll, Emiley Carroll, Caleb Caswell, Megan Clark, Nicholas Clark, Shaelynn Cole, Raven Cook, Jadie Davison-Keck, Tailor Douglas, Liam Dunn, Olivia Dunn, Abigail Durbin, Jade Elam, Isabella Eller, Dawsyn Evans, Madison Ferguson, Angelica Ferranto, Elizabeh Forson, Gavin Glendenning, Carson Graumenz, Abby Guffey, Kelsey Hall, Lucas Harris, Michael Heit, Bradley Hicks, Korey Hicks, Avery Isringhausen, Nyazeek Janssen, Erik Jinks, Madison Johnson, Mckenzie Justice, Ryan Kaiser, Natalie Keeling, Richard Kirk, Leo Krueger, Justin Kulesza, Chase Laack, Riley Lambert, Jaydon Lotz, Molly Malloy, Anthony Miller, Gwyneth Miller, Sydney Miller, Jayce Murray, James Nesbit, Braiden Overbeck, jaden Payne, Cutter Prater, Carlee Radford, Avriale Rauch, Conner Ray, Toby Richards, Jade Roedl, Carson Rout, Kurstiana Sachan, Preston Sanders, Jacob Schaal, Mahlia Smalls, Marissa Smalls, Adam Smith, Jared Smith, Logan Smith, Victoria Smith, Brianna Springman, Alexandria Stephenson, Haley Thierry, Carmen Valencia, Kassidy VanUytven, Tiely Ward, Derek Warren, Alexis Wehrle, Rainey Wehrle, Ellie Whitten, Jordyn Willey, Emma Wilkerson, Bryant Willms, Billye Maegyn Worker, Macie Zumwait

        

        

 

Leave a Comment