.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Honor Rolls

-A A +A
By The Staff

VANDALIA JUNIOR
HIGH SCHOOL
Third Quarter
Fifth grade – Cassidy Anderson, Gaige Beall, Tucker Beesley, Cody Bell, Gwen Bennett, Zane Blackburn, Makayla Blackwell, Kaleb Blankenship, Dalton Bone, Jordan Bone, Reiley Bone, Quincy Bowen, Michael Bowles, Preston Brown, Kody Brungard, Abrielle Bunker, Elizabeth Cable, Zachary Carson, Mitchell Casey, Rob Catacutan, Caden Combs, Gabe Cox, Isabelle Daiber, Jaida Doehring, Alexander Dunn, Katlyn Durbin, Ethan Durbin-Flack, Sophia Eckhardt, Morgan Edwards, Katelynn Flowers, Drew Garrett, Codie Gelsinger, Case Goldsmith, Kaelyn Graumenz, Lauren Hagy, Brody Hall, Tyler Hicks, Madyson Hill, Coty Hunter, Markus Isaiah, Ashley Jay, Alexis Karraker, Olivia Kershaw, Chase Konrad, Darian Leigh, Arizona Leonberger, Morgan Lidy, Bray Logsdon, Hayden Marquardt, Dawson McKinney, Kyle Miller, Gavin Mouser, Dagon Murray, Drake Murray, William Nordyke II, Eva Payne, Gracie Pruett, Besarta Redzepi, Aurora Richardson, Tyler Roman, Kendall Rush, Noah Sasse, Joshua Sieben, Maegan Sporleder, Bailey Stewart, Cody Stewart, Makayla Stombaugh, Ryan Summann, Logan Supp, Caleb Swanson, Cole Tarkington, Zayden Thompson Bolyard, Grace Truitt, Alexis Vincent, Hunter Vonburg, Hannah Warner, Nolan White, Holden Wilkerson, Ali Willenborg, Hayley Wodtka, Miley Worker, Tiler Worker and Michelle Wright.
Sixth grade – Garrett Austin, Mackenzie Beall, Anna Blunt, Gracie Bone, Hobie Booker, Brock Braun, Darin Brown, Monica Brown, Sierra Cook, Abigayle Crawford, Haliey Dalton, Benjamin Davis, Bailey Elder, Mason Ess, Whitney Eyman, Jacob Fickes, Abigail Forbes, Lacey Gates, Haley Goodin, Brody Graumenz, Ethan Groff, Kyle Guffey, Destany Haines, Hayden Hall, Destyni Henrichs, Jersee Hess, Matthew Hobler, Cheyenne Hollowell, Tristan Hunter, Bradyn Kaiser, Seth Karraker, Megan Kern, Sadie Kirkland, Riley Lape, Nicholas Lawson, Madison Ledbetter, Johnathan Lotz, Nicolas Lutz, Tiffany McClure, Lanee McNary, Bailey McNutt, David Meyer, Elizabeth Meyer, Abigail Miles, Laura Miller, Samantha Miller, Mikaiya Moore, Mustafa Mustafa, Taylor Nance, Alexis Norsic, Jordan Pruett, Reaira Ray, Korey Rhodes, Caide Rickman, Thomas Ritchey, Logan Roberts, Donald Roberts Jr., Isabella Rogers, Connor Satterthwaite, Devon Scott, Amelia Smith, Cameron Stanley, Abby Stout, Alisha Swain, Rylee Velazquez, Matthew Wells and Sophie Whitten.
Seventh grade – Reyna Arenas, Blake Barth, Ejay Beck, Aleia Beckman, Tiffany Best, Hunter Boren, Adeline Bowen, Johnathan Carrell, Ashley Cocagne, Eli Cox, Sarah Craig, Hailey Cunetto, Isaiah Daiber, Laura Davis, Anna DePaolo, Vironica Doehring, Bryce Dunn, Barden Evans, Kennedy Fiscus, Cole Forehand, Delora Hedgpeth, Blake Hipsher, Kaylin Holman, Carter Hopkins, Caddie Howard, Stacey Hudson, Isaac Isringhausen, J’Amy Jackson, Elizabeth Johnson, Jaden Johnson, Zachary Leigh, Bailey Maroon, Katlyn McKinney, Alexis McNealy, Andrew Metzger, Kaitlyn Mills, Katelyn Mitchell, Blake Morrison, Shelby Nash, Clark Pearson, Georgia Ponzel, Dezsiree Pyle, Dawson Reeter, Elizabeth Rhodes, Erick Roman, CArly Sanders, Sydnee Sarver, Caleb Slater, Trevor Smalls, Zane Steele, Zachary Stephenson, Daniel Summann, Breann Swain, Tanner Swain, Amber Voris, Allysin Ward, Cody Warner, Emma Warner, Katelyn Wilkerson, Sarah Williford and Caitlyn Ziegler.
Eighth grade – Sydney Auston, Evyn Barker, Ethan Bayles, Alexis Beckman, James Bowen, Chandler Boyd, Arik Bruno, Mykayla Cannon, Hannah Dugan, Kacey Elam, Nora England, Sophia Eyman, Jameson Fischer, Kaila Gallaher, Dylan Garrett, Karsyn Garrison, Emalee Hall, Ashtin Harrison, Leila Hess, Brennen Hoffman, Catti Hoffman, Kaven Hoffman, Zade Hutchcraft, Brittany Kelley, Ashlyn Kershaw, Matthew Ledbetter, Matthew Lidy, Zachary Logsdon, Olivia Marquardt, Maranda Mather, Zachary McCaslin, Megan McClure, Garett McNary, Hannah Miles, Camryn Murphy, Alli Palmer, Cole Phillips, Sophia Richardson, Anthony Runkel, Nathan Schaub, Scott Shulman, Taylor Simpson, Haley Smith, Isaac Smith, Lynn Steiner, Garret Stewart, Shelbi Stewart, Katie Tarkington, Kenteria Tate, James Taylor, Megan Thierry, Kaleb Tinker, Dalton Whitten, Carley Wilkerson, Tanner Wilson, Nicholas Wollerman, Bailee Workman, Bailey Younker, Noah Younker and Rachel Zimmerman.

VANDALIA
COMMUNITY HIGH SCHOOL
Third Quarter
Freshmen
High honors – Morgan Brown, Madeline Cade, Ashley Campbell, Brayden Caswell, Rachel Green, Riley Herron, Molly Kern, Madison Klanke, Katelynn Koonce, Danielle Payme, Courtney Sarchet and Madalyn Wilkerson.
Honors – Bailey Arndt, Jakob Barton, Sarah Bigelow, Chase Blackerby, Chelsea Blackerby, Maizie Blackwell, Miranda Carroll, Sierra Challans, Alex Cocagne, Abigail Cook, Morganna Cox, James Crawford, Lindsay Dagen, Austin Davis, Gabrielle Dossett, Kiersten Dossett, Shyantel Elam, Shane England, Joey Giller, Curtis Gordon, Jackson Hall, Jack Hammarstedt, Austin Hebenstreit, Carson Howard, Cassidy Jones, Kelly Jones, Kati Ladner, Hannah Mayhaus, Christian Melton, Emma Meyer, Anna Miller, Trevor Philpot, Preston Ruckman, Mikayla Ruot, Kaitlyn Sanders, Casie Sarchet, Mayce Sarchet, Alec Schroeder, James Seely, Breese Stilt, Kelsey Stokes, Logan Sullens, Carter Towler, Kiah Waschle, Ryley Watson and Richard Well.
Sophomores
High honors – Taryn Alstat, Ashley Bauer, Haley Bigelow, Hannah Blythe, Robert Bradley, Karlie Bright, Isaac Daiber, Lily England, Leah Francis, Madisyn Holman, Madelyn Hosick, Josef Meyer, Breklyn Mitchell, Gracie Morrison, Alexis Stuckwisch, Makayla Tinkier and Jaedyn Worker.
Honors – Aaron Baker, Kaylin Black, Elias Bowen, Emma Carroll, Braden Clark, Adriana Day, Bryce Dickenson, Emily Ellis, Faye Etcheson, Kolton Etcheson, Meranda Fleming, Yadira Gonzaga, Emily Hedgpeth, Enrique Jenner, Darren Jones, Dalton Keller, Brandon Kirkland, Ethan Meyer, Shane Murray, Jalea Paslay, Michael Proffer, Mindy Ritchey, Jessie Sarchet, David Scott, Ethan Stine, Tyler Sutton, Luke TEssman, Jonathon Torbeck, Daryn Waddell, Grant Wells, Tucker Willms, Rylee Wollerman, Cassie Wollin, Chaston Womack, Ty Wright and Megan Zinkgraf.
Juniors
High honors – Jacob Hathaway, Marjorie Price, Jessica Roman, Rebekah Sanders, Tyler Smith, Jessica Sullens and Johanna Walton.
Honors – Jessica Booker, Devon Boyd, Madison Click, Blake Cripe, Audra Critcheloe, Xzavier Denton, Jarrod Eckard, Katlyn Evans, Ryan Fiscus, Lucia Gallaher, Anna Gerlach, Morgan Hall, Cole Haynes, Evan Hurley, Trenton Kinworthy, McKenzie Lawler, Joshua Ledbetter, Hallie Leigh, Kristina Logsdon, Robby Lott, Kayleigh Magnus, Gage Miles, Elizabeth Miller, Paige Miller, Dustin Morris, Blake Murphy, Collin Nestleroad, Adam Palmer, Allison Perry, Mercedes Reynolds, Haele Ruble, Alexandria Sasse, Cameron Smith, Craig Spearman, Austin Steele, Jacob Stewart, Megan Sullens, Thomas Sutton, Kelsey Swain, Zachary Thompson, Blake Torbeck, Courtney Ulmer, Nicholas Weischedel and Helen Wells.
Seniors
High honors – Shianne Ambuehl, Brittany Cook, Iris Daiber, Moriah Depew, Megan Dothager, Olivia Fladeland, Kendall Leander, Tristin Long, Kristyn Nichols, Brandy Protz, Kathryn Shields and David Zimmerman.
Honors – Bo Baldock, Clayton Belcher, Hailey Black, Karlee Brimberry, Betty Carroll, Arika Craig, Nicole Craycroft, Morgan Cripe, Melissa Davis, Zachary Davis, Darcey DePaolo, Brent DeSherlia, Pauline Duff, Lauren Dugan, Randi Evans, Connor Eyman, Megan Godoyo, Shelby Green, Nakita Grotts, Ashley Harris, Nathan Hill, James Hopwood, Justin Johnson, Logan Kershaw, Shelby Kleinik, Nicole Manley, Joseph Meyer-Rolfe, Ashtyn Nichols, Dalton Nichols, Shawn Ponzel, Seth Purcell, Stephanie Rowcliff, Kelsey Rubin, Carl Runkel, Zachary Rush, Alexandra Schroeder, Breanna Schwager, Jonathan Seely, Kylie Sellers, Jake Shulman, Mackenzie Sieben, Abraham Smith, Carson Smith, Jacob Stone, Matti Tedrick, Dustin VanHoose, Nichole Weischedel, Taylor Well and Colton Woolsey.